E–sport Masters Konin

16-17 listopada 2023 r. na terenie ZS im. Mikołaja Kopernika w Koninie odbyły się zawody E-sport Masters Konin – projekt KBO 2023. W pierwszym dniu grano w Counter Strike 2. Wzięły w nich udział cztery najlepsze drużyny z trzynastu biorących udział w eliminacjach. Zwycięzcą okazałą się drużyna nr 1 ZS Kopernik. 
W drugim dniu rywalizacji w
League of Legends wzięły udział cztery najlepsze drużyny z szesnastu biorących udział w eliminacjach. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Przedszkolaków” z Poznania. 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się strefy Free-to-play oraz wirtualnej rzeczywistości. Drugiego dnia zawodów odbyła się także akcja krwiodawstwa.

Osiem młodych osób siedzi przy długim stole i gra w gry komputerowe

Młoda kobieta patrzy na monitor komputera, na którym wyświetlona jest gra

KONIN LUBI KSIĄŻKI 8 – KBO 2023

Ukończono pierwszy z trzech projektów KBO 2023 realizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie - „KONIN LUBI KSIĄŻKI 8”. W ramach projektu odbyło się 16 spotkań autorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które cieszyły się olbrzymią popularnością. W spotkaniach wzięli udział: Barbara Kosmowska, Beata Dżon-Ozimek, Jarosław Kurski, Justyna Bednarek, Laura Łącz, Marcin Szczygielski, Maria Peszek, Robert Górski, Waldemar Cichoń, Wojciech Chmielarz.  https://tiny.pl/ckp5n Zrealizowaną także pierwszą część remontu Wypożyczalni Głównej.

 

Spotkanie pisarza i publicysty Jarosława Kurskiego z dorosłymi osobami w sali biblioteki

Spotkanie pisarza Waldemara Cichonia z dziećmi w sali biblioteki

Rowerowo w Koninie

W dniu 08 listopada ukończono duży projekt KBO 2023 „WYBUDOWANIE NOWEJ STACJI ROWERU MIEJSKIEGO – LASKÓWIEC”. Na stacji rowerowej o powierzchni  32 m² znajduje się 10 stojaków dla rowerów oraz 5 rowerów wyposażonych w foteliki dla przewozu dzieci. Stacja znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Marii Skłodowskiej – Curie https://tiny.pl/cngtm

Pięć rowerów miejskich stojących w stojakach

 Punkt opłat na stacji rowerowej stojący przy jezdni

Rozpoczęto także realizacja projektu dużego KBO 2023 „ROWEROWY KONIN - DROGA DLA ROWERÓW NA ALEJACH 1 MAJA". Projekt obejmuje wybudowanie drogi dla rowerów na Alejach 1 Maja od ul. R. Traugutta do kościoła pw. Św. M. Kolbe na ul. Spółdzielców.

 

Droga Aleje 1 Maja po prawej stronie widoczny budynek szkoły im M. Kopernika

 

Skrzyżowanie ulic Aleje 1 Maja, Kleczewska, Spółdzielców

Dwa projekty KBO 2023 w Mini Zoo - Park im. F. Chopina

Realizowane są dwa projekty KBO 2023 w Parku im. F. Chopina. Są to - NOWE DOMY DLA ZWIERZĄT MINIZOO W PARKU IM. F. CHOPINA oraz POPRAWMY ŻYCIE ZWIERZĄT W PARKU CHOPINA !
Wymieniona została siatka ogrodzenia na wybiegach dla zwierząt. Firma realizująca projekty dokonała pomiarów pod nowe domy. Wkrótce zostaną zakupione zabawki oraz czochradła w celu umilenia zwierzętom czasu w zoo.

Trzech mężczyzn wymienia siatkę ogrodzenia

Koparka na terenie zielonym wykopuje dół

Wyniki głosowania KBO 2024

Przedstawiamy listę wniosków wybranych do realizacji w ramach KBO 2024.

Wnioski małe:
1. OBIEKT SZKOLNY PRZYJAZNY I BEZPIECZNY DLA UCZNIÓW.
2. BEZPIECZNY I HIGIENICZNY ORLIK NA III OSIEDLU.
3. E-SPORT MASTERS KONIN.
4. Z KSIĄŻKA PO DRODZE 6.
5. CZYTAMY Z FILIAMI 3 - NOWE KSIĄŻKI DLA BIBLIOTEK OSIEDLOWYCH.
6. KONIN LUBI KSIĄŻKI 9.
7.
SKWER ZIELONEJ ENERGII-PRZESTRZEŃ WYPOCZYNKOWA PRZY ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. S. STASZICA W KONINIE.
8. WYBIEGI DLA PSÓW BEZDOMNYCH W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.
9. BEZPŁATNE CZIPOWANIE I KASTRACJA PSÓW I KOTÓW DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA KONINA.
10. OPIEKA NAD KOTAMI WOLNO ŻYJĄCYMI NA TERENIE KONINA.
Powyższe 10 projektów wyczerpują pulę środków na małe projekty do kwoty 992 976,99,00 zł . Zgodnie z Regulaminem KBO przedłożona zostanie Radzie Miasta Konina propozycja uzupełnienia wniosków o wnioski niewybrane, mające największą liczbę głosów pod warunkiem, że mieszczą się w puli środków finansowych przyznanych na projekty małe, tj. 1 000 000,00 zł. Będzie to projekt: nr 41 NAJLEPSZA KAWA W KRWIODAWSTWIE na kwotę 5 000,00 zł.

Wnioski duże:
1.
STREFA EDUKACYJNO-REKREACYJNA Z DOSTOSOWANIEM DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA III OSIEDLU.
2. ZIELONY ZAKĄTEK - STREFA WYPOCZYNKU, AKTYWNOŚCI I INTEGRACJI.
Powyższe 2 projekty wyczerpują pulę środków na duże projekty do kwoty 1 998 990,00 zł. Zgodnie z Regulaminem KBO przedłożona zostanie Radzie Miasta Konina propozycja uzupełnienia wniosków o wnioski niewybrane, mające największą liczbę głosów pod warunkiem, że mieszczą się w puli środków finansowych przyznanych na projekty duże, tj. 2 258 000,00 zł. Będzie to projekt: nr 8 ROWEREM I PIESZO DO PARKU NA LASKÓWCU na kwotę 200 000,00 zł.

Szczegóły głosowania znajdziecie Państwo w zakładce -
WYNIKI KBO 2024