Artystki z MDK dla KBO !

Chór Wojowników Światła razem z intruktorką Sylwią Dziardziel z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie podczas próby przed wielkim tournee zachęca do składania wniosków do KBO 2020. Chyba nie odmówicie tym uroczym artystkom ? J  Przypominamy, że wnioski składamy do 31 marca !  

Muzyka – Friendstones Trio

Startuje KBO 2020 !

 

DSC 0006 2 Copy

 

Konferencja prasowa dotycząca szóstej już edycji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego odbyła się dziś w Centrum Organizacji Pozarządowych. Wnioski można składać od 1 do 31 marca w budynku Urzędu Miejskiego, Biuro Obsługi Interesanta w godzinach od 7:30 do 15:30

- Do tej pory głosowano nad 106 projektami, 78 z nich jest zrealizowanych, 25 będzie w tym roku. Natomiast nie zostały zrealizowane 3 : Nadwarciańska Strefa Edukacji Przyrodniczej ( realizacja pod koniec kwietnia), plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami ( kolejne postępowanie przetargowe) i tężnia solankowa ( jeżeli zamówienie zostanie dostosowane do możliwości miasta będzie ogłoszony kolejny przetarg). Nowością w tegorocznym KBO jest zwiększenie kwoty do 3 milionów i powrót małych oraz dużych projektów – poinformował Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Od 1 marca składamy wnioski do KBO. Może to zrobić każdy mieszkaniec Konina lub osoba związana z miastem po ukończeniu 16 roku życia.

- Wnioski składamy w Urzędzie Miasta w Sali Obsługi Interesanta. 30 i 31 marca będą specjalne dyżury w Urzędzie – powiedziała Maria Cybulska z COP.

Regulamin KBO nie uległ zmianie. Wróciły natomiast wnioski małe do wartości 99.999,99zł i duże od wartości 100.000,00zł do 1.000.000,00 zł. Zwiększył się również skład Zespołu Koordynująco-Monitorującego o członków NGO.

Od 1 do 8 września głosujemy elektronicznie na wnioski, natomiast 8 września w lokalach wyborczych.

- Wśród nowości mogę jeszcze wymienić nową zakładkę na stronie www.kbo.konin.pl - wnioski niezrealizowane – dodała M. Cybulska.

Promocją KBO zajmie się w tym roku Towarzystwo Samorządowe. O działaniach opowiedziała Olga Żaryn.

- Postaramy się dotrzeć do każdego mieszkańca Konina. W marcu będziemy zachęcać do składania wniosków poprzez: udział we wszystkich większych imprezach miejskich, spotkania ze studentami PWSZ i III wieku, akcje przed marketami i w kinach, media. Będzie również zrealizowana akcja z udziałem uczniów CKU i konińskich przedszkolaków. Jak co rok zachęcimy mieszkańców do udziału w maratonie pisania wniosków. Natomiast na przełomie sierpnia i września będziemy promować udział w głosowaniu na wnioski poprzez: organizację hyde parku, akcję z MDK, imprezy Lato na bulwarze, stworzenie interaktywnej mapy wniosków. Informacja dotrze również do mieszkańców poprzez skrzynki pocztowe. Zachęcamy również do obserwowania fanpage’a KBO https://www.facebook.com/koninskibudzetobywatelski/ , gdzie będziemy organizować wydarzenia, transmisje Live i kampanie reklamowe – poinformowała O. Żaryn.

Od 1 do 31 marca składamy wnioski do KBO 2020 !

Przed nami kolejna edycja Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Konina, zgodnie z Regulaminem KBO, mogą składać swoje projekty od 1 do 31 marca 2019 roku do godziny 15:30.

Wnioski można składać osobiście w budynku Urzędu Miejskiego w Koninie, Plac Wolności 1 – Biuro Obsługi Interesanta w godzinach od 7:30 do 15:30. Dotyczy to również wniosków doręczonych za pośrednictwem operatora pocztowego.

Zgodnie z Uchwałą Nr 44 Rady Miasta Konina z dnia 30 stycznia 2019 roku zmienia się podział środków z ogólnej puli 3.000.000,00zł na:
- wnioski małe do wartości 99.999,99zł
-wnioski duże od wartości 100.000,00zł do1.000.000,00 zł.

Zapraszamy do składania wniosków !